Blog,  Hity z apteki

Tanie hity z apteki – Dernilan

O zadbane stopy warto dbać przez cały rok, ale to właśnie latem kiedy wskakujemy w sandałki, jakoś tak bardziej zwracamy na nie uwagę. O dłoniach zwykle przypomina nam się zimą, a przecież to nasza wizytówka!

Na rynku są setki, jak nie tysiące produktów. Reklamowanych, promowanych i krzykliwych. A gdzieś za tymi produktami kryją się po cichu stare, dobre i skuteczne Dernilany.

Dernilan występuje w dwóch wersjach. Maść, która jest przeznaczona do wyjątkowo suchej, popękanej skóry, oraz krem, który nadaje się do codziennej pielęgnacji.

Dernilan w maści nadaje się na zrogowaciały, zgrubiony naskórek, warto wsmarować go w stopy na noc i założyć bawełniane skarpetki.

Co zawierają w składzie Dernilany?

  • Alantoinę, która łagodzi podrażnienia i regeruje skórę,
  • Kwas salicylowy, który spełnia różne funkcje w zależności od stężenia. W tym wypadku ma za zadanie złuszczać naskórek.
  • Kwas nikotynowy, wspomaga nawilżenie skóry oraz chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi, dzięki niej skóra lepiej się goi.
  • Kamfora, działa kojąco przy bolesnych zgrubieniach, wspomaga leczenie stanów zapalnych.

Moje wrażenia:

Nie jestem fanką zapachu, nie lubię kamfory, ale skuteczność zdecydowanie mi wynagradza ten mały minusik. W porównaniu do dużo droższych kosmetyków, działanie nie tylko równie dobre, ale wręcz dużo lepsze. Warto systematycznie stosować, bo na efekty trzeba poczekać, ale warto!

4 komentarze

  • NatureWomen_XL

    I znowu maść warta uwagi. Muszę się skusić szczególnie dla starego który cały dzień spędza w ciężkich butach. Robienie mu pedicure to nie lada wyzwanie tym bardziej że jeszcze nie zdążę go dotknąć a już krzyczy że laskocze. Może dzięki tej maści skończą się moje męki XD

  • Joanna

    O tak… Nasze stopy też zasługują by o nie dbać, w końcu to one nas niosą przez świat. Także spróbuje i ja w formie “maseczki” na nic, by je odżywić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *