9 postanowień na 2020 rok!

Ludzie dzielą się na tych, którzy nabijają się z noworocznych postanowień oraz na takich, którzy układają je ambitnie co roku.

Niezależnie od tego, do której grupy należysz, zawsze jest dobry moment na jakieś zmiany, dlatego dziś prezentuję kilka pomysłów na to, co możemy zmienić/zrobić w swoim życiu, jeśli czujemy, że zmiany są nam potrzebne.

1. Odchudzanie

Najpopularniejszy banał, wiem! Jednak po całych świętach, sylwestrze i symbolicznym nowym roku, to wbrew pozorom dobry moment na zmianę stylu życia.

Nie zapisuj się na siłownię, nie kupuj suplementów diety, nie rzucaj się na głęboką wodę. Na spokojnie zrób przegląd dotychczasowej diety, zobacz co należy z niej wykluczyć i postaraj się wprowadzić więcej ruchu.

Tak na początek, na spokojnie. Pozwól sobie zapragnąć więcej, w końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia 🙂

2. Rzucanie palenia

Zaraz po zrzucaniu kilogramów, jedno z najbardziej popularnych postanowień na nowy rok.

Osobiście znam przypadek, który właśnie w nowy rok porzucił ten nałóg i wierzę, że można.

W jaki sposób i z jakim podejściem udało mi się pozbyć pociągu do papierosów przeczytacie TUTAJ.

Każdy z nas jest inny, ale wierzę, że znajdzie sposób na pozbycie się uzależnienia.

3. Nowa praca

Osobiście jestem zadowolona ze swojej pracy, ale wielu znajomych podkreśla chęć tej zmiany. Jeśli dotyczasowa Cię męczy i czujesz potrzebę żeby ją zmienić to nowy rok jest dobrym momentem żeby rozejrzeć się za nową pracą.

4. Podróż w nieznane

Podróże rozwijają i dają nowe doświadczenia. Zamiast jeździć co roku w jedno miejsce, może warto pomyśleć nad czymś zupełnie nowym?

5. Oszczędzanie

Planowanie budżetu wymaga sporo pracy, przygotowań i zmiany nawyków. Od trzech miesięcy pracuję nad opanowaniem domowego budżetu i z pewnością poświęcę na ten temat osobny post.

Nie narzucaj sobie presji i ustalonej kwoty, jak z odchudzaniem, warto odpowiednio przygotować się do osiągnięcia tego sukcesu.

Na początek spróbuj zapisywać wydatki w aplikacji lub excelu, wymaga to codziennego notowania, ale już po miesiącu będziesz mieć z grubsza obraz tego, ile konkretnie pieniędzy znika na jedzenie, kosmetyki, samochód, ciuchy…

6. Więcej czasu dla bliskich

Żyjemy w pędzie i nie mamy czasu na to co najważniejsze. Jeśli w 2019 żyłeś w ciągłym biegu i wypicie kawy z kimś bliskim było nierealne, to może najwyższy czas to zmienić?

7. Bycie bardziej zorganizowanym

Bycie zorganizowanym to ogólne pojęcie wielu sfer życia. Możemy uporządkować swoje relacje z ludźmi, mieszkanie, czas i pieniądze.

Sztuka planowania jest cenna i może pomóc nam uzyskać więcej czasu na rzeczy, na które zawsze go brakuje.

Jeśli uporządkujesz przestrzeń dookoła, pozbędziesz się toksycznych relacji oraz opanujesz domowy budżet, nagle okaże się, że masz mnóstwo wolnego czasu i dużo mniej stresów.

8. Pokochaj siebie

Ależ to brzmi durnie, prawda?

Ile się o tym mówi, ile słyszy… Ale czy kiedykolwiek próbowałaś? Stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie, że jesteś fajną laską? To naprawdę działa i zamiast popadać w kolejne kompleksy, czas skupić się na czymś bardziej ambitnym.

Zapytałam jakiś czas temu bliską koleżankę co chciałaby w sobie zmienić.

Włosy – są brzydkie i żaden fryzjer nie umie tego zmienić.

Brwi – musi koniecznie zrobić permanentny makijaż.

Usta – nijakie, chciałaby powiększyć.

Figura – za bardzo zalana tłuszczem (była szczupła, serio!)

Piersi – za małe

Nogi – za krótkie

I tak w sumie wszystko, o co zapytałam, było do poprawy.

I wiecie jaki był tu problem? Po prostu tak na siebie patrzyła. Dlaczego osoby, które mają rozstępy potrafią bez krępacji je odsłonić i szczerze się z nich pośmiać, kiedy inni będą zakrywać je nerwowo, żeby nikt, nawet obcy, ich nie zauważył?

To jak widzimy siebie, ma wielki wpływ na to jak widzą nas inni. Warto to przemyśleć.

9. Zakochaj się

Wszyscy znajomi mają już swoje drugie połówki, a Ty nadal nie? Przyjaciółki mają już kolejne dzieci, a Ty wysłuchujesz uwag rodziny, że zegar biologiczny tyka?

Poznanie drugiej osoby to częste postanowienie, ważne jest podejście na luzie, skupienie się na własnych sukcesach, ale nie zamykanie się na poznawanie nowych ludzi.

Kiedy będziesz narzucać sobie limit czasu, zaczniesz idealizować i brać “co popadnie”, bo podświadomie mózg będzie krzyczeć, że czas na poszukiwania się kończy.

Naucz się rozmawiać ze sobą o swoich potrzebach. Masz potrzebę kochania i bycia kochanym? Otwórz się na ludzi, wychodź do nich, ale pod żadnym pozorem nie z myślą “może ten, a może tamten”. Nie poluj – poznawaj.

Komentarz do “9 postanowień na 2020 rok!

  • Agnieszka , Direct link to comment

    Bardzo podoba mi się ten wpis, mimo, że nie cierpię podsumowań i planów 😉
    Ja chyba najbardziej potrzebuje się zakochać w sobie na nowo, to takie, inne!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *