Blog,  Instagram,  Lifestyle

Jak wygrać rozdanie na Instagramie?

Konkursy na Instagramie jednych irytują, innym dają wiele radości. Często są odbierane jako sposób na zdobywanie followersów, ja patrzę na nie inaczej.

Posiadając większy profil na tym portalu, pojawia się sporo możliwości. Współprace z markami, dedykowane blogerom imprezy, różne ciekawe akcje i możliwość przeprowadzania różnego typu rozrywek swoim obserwatorom. Konkursy są dla mnie okazją do podziękowania za wkład w rozwój mojego profilu, ale też zwyczajnie zrobieniem czegoś fajnego, co przyniesie innym pozytywne emocje. Bo uwierzcie mi spełnienie czyjegoś marzenia, uśmiech, wdzięczność i radość wygranego, to najlepszy moment w całej tej zabawie.

Wielokrotnie „siedziałam w jury”, które decydowało o tym do kogo trafi nagroda, wybierałam też sama zwycięzcę i są kryteria, które powtarzają się w większości konkursów.

Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w rozdaniu:

 • Twój profil musi być publiczny. Nikt nie wybierze konta, które przez innych może być uznane za fałszywe. Organizatorzy nie chcą ryzykować bycia posądzonymi o oszustwo.
 • Na swoim profilu musisz mieć posty, które świadczą o tym, że jest on realny. Olbrzymim plusem jest posiadanie chociaż kilku zdjęć, na którym widać Twoją twarz. Milion zdjęć kota, psa czy papużki mogą wzbudzać wątpliwości, czy rzeczywiście jesteś tym za kogo się podajesz.
 • Decydując się na udział wybieraj rozdania, które organizują zaufane firmy i blogerzy. Niestety oszuści są wszędzie i wielokrotnie słyszałam o ustawkach, gdzie rozdanie wygrywa siostra, koleżanka czy lewe konto. Nie marnuj czasu na walkę o IPhone jeśli masz wątpliwości co do szczerych intencji.
 • Nie bierz jednocześnie udziału w wielu rozdaniach i nie zawalaj swojej tablicy różnymi konkursami. Tego typu profile są skreślone już na samym początku przez większość organizatorów.
 • Największe szanse na wygraną masz dołączając do rozdania co najmniej kilka dni przed jego zakończeniem. W końcu musisz mieć czas się pokazać 🙂
 • Nie zniechęcaj się dużą liczbą osób biorącą udział! Wiele razy widziałam, jak na 200 zgłaszających się osób, aktywny udział brało… 5.
Zgłosiłaś/eś swój udział w konkursie. Co dalej?
 1. Przeczytaj dokładnie opis. Dopilnuj czy spełniłaś/eś podane warunki, jak obserwacja profili, ewentualne udostępnienia, czy odpowiedź na zadane pytanie.
 2. Nie spamuj! To najczęstszy błąd, który nie dla każdego organizatora będzie irytujący, ale wielu może czuć się osaczonych kilkudziesięcioma wiadomościami dziennie.
 3. Śledź profile na bieżąco, zaglądaj czy pojawiły się nowe posty, Instastory, staraj się pokazać, że je widzisz i bierzesz udział w aktywny sposób.
 4. Dbaj o jakość. Możesz skomentować każde zdjęcie w stylu „ładnie, pięknie, super, ślicznie”, a w tym czasie druga osoba przeczyta opis, odpowie na zadane pytania lub odniesie się dłuższym zdaniem do zdjęcia. Kogo byś wybrał/a?
 5. Bądź autentyczny/a. Wiele osób stawia na taktykę słodzenia. Przemiło jest usłyszeć komplement, miłe słowo i coś sympatycznego. Ale jeśli staje się to przecukrowane, to traci sens. Nikt nie chce za przeproszeniem lizania tyłka za nagrody. Bądź szczery/a, wyraź opinię, dyskutuj, nie udawaj wielkiego oczarowanego fana, bo to sztuczne. I zbędne!
 6. Wyróżnij się. To taki trochę gratis, bo niewiele osób to robi, ale do dziś pamiętam dziewczynę, która wypisała nasze nicki na kartkach i zrobiła sobie z nimi story opowiadając na story, że bierze udział u nas w konkursie. Ale nie musisz robić wielkich rzeczy i przedstawień, po prostu postaraj się o nieco kreatywności chodźby w komentarzach.
 7. Daj się poznać. Nie bój się w komentarzach pisać o sobie, wyrażać swoich myśli i zdania. Miło jest wiedzieć kim jest osoba, do której chcemy wysłać nagrodę i zdecydowanie to wielki plus kiedy ktoś przestaje być tylko profilem IG, a staje się w naszych oczach osobą o konkretnych zainteresowaniach, charakterze i poglądach.
Co jeśli nie udało Ci się wygrać?

Jest olbrzymia liczba osób, które na danym profilu wygrały dopiero za trzecim, a nawet późniejszym razem. Jedni się obrażają i dają unfollow (czym skutecznie wypisują się z szansy na kolejne konkursy na tych profilach), inni pozostają mniej lub bardziej aktywni. Branie udziału w kolejnych rozdaniach automatycznie zwiększa Twoje szanse. Pokazałeś/aś, że mimo przegranej dalej jesteś na profilu, że nie uciekłeś/aś z fochem i to plus przy kolejnych zabawach. Bywa tak, że przy wyborze zwycięzcy organizatorzy mają olbrzymi dylemat, często jedna z tych osób startuje ze sporym plusem na wejściu w kolejnym. Nie poddawaj się 😉

Wypisałam Ci moje dwuletnie doświadczenia z różnych rozdań i spojrzenie na to z mojej perspektywy. Nie mogę obiecać nikomu, że te zasady będą uniwersalne za każdym razem i w każdym konkursie, ale w rozdaniach, w jakich brałam udział lub byłam ich świadkiem, to właśnie te punkty były decydujące.

Sama z takim podejściem wygrałam kilka konkursów i chętnie będę brać udział w kolejnych. To nie tylko nagrody, ale też możliwość poznania ciekawych profili i ich twórców. A ja osobiście każdemu zwycięzcy i wyjątkowo aktywnym osobom zostawiam po konkursie follow i łapiemy często fajną relację. I to jest kolejny plus tej całej zabawy 🙂

komentarzy 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *