Instagram

O czym chcą czytać Twoi obserwujący z Instagrama?

Aktywne prowadzenie profili na mediach społecznościowych wymaga od autora systematycznego dodawania ciekawych treści. Co robić w wypadku, gdy zabraknie Ci weny?

Przez ostatnie miesiące trafiłam już z dobre dziesięć razy na pytanie „O czym chcecie, żebym pisała na swoim Instagramie?” „Jakie tematy chcecie, żebym poruszała na IG?”

Właśnie te pytania nasunęły mi pomysł na stworzenie wpisu na ten temat. Zaczynajmy!

Zadaj sobie pytanie: Co robię, kiedy chcę poczytać na jakiś konkretny temat?

Piszesz do jednego z blogerów, żeby o nim napisał? Sugerujesz komuś, żeby zmienił tematykę swojego profilu z zero waste na dietę ketogeniczną, bo akurat ten temat bardziej Cię kręci?

A może wpisujesz to w Google albo zaglądasz na profile o konkretnie takiej tematyce i tam szukasz odpowiedzi?

To Ty prowadzisz swoje media, czy to one prowadzą Ciebie?

Osoby, które udzielają się pod Twoimi postami, nie są tam przypadkowo. Twoje zdjęcie, opis lub zwyczajnie osobowość przykuła ich uwagę i zachęciła do interakcji. Licząc na gotowy temat od swoich obserwatorów, niestety, ale nie dostaniesz gotowego pomysłu na kolejne posty, które zainteresują wszystkich. Pojawili się u Ciebie, bo podoba im się to, co robiłaś do tej pory. W końcu z tego powodu kliknęli, w to magiczne follow 🙂

10 pomysłów na post na blogu… 50 pomysłów na zdjęcie na IG… 100 pomysłów na recenzje kosmetyczną…

Tematy kuszące, wygodne, proste i mało wymagające… Często kojarzą się z szybką opcją na „zapchajdziurę” kiedy brakuje pomysłów. Tylko korzystając z pomysłów innych osób, tracisz to, co masz najcenniejszego.

Ciebie. Twoje emocje, doświadczenia, wiedzę i to właśnie Ty jesteś kopalnią pomysłów, którą przysypujesz piachem, poszukując gotowych odpowiedzi u innych osób.

Twój obserwator jest ciekawy Ciebie, Twoich pomysłów, Twojej kreatywności i wyjątkowej osobowości. Inspiracje nie są złe! Są potrzebne i pozwalają walczyć z brakiem weny, którą każdy czasem łapie.

Zanim jednak zadasz sobie pytanie, o czym inni chcą, żebyś pisała, pomyśl, o czym Ty chcesz im opowiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *