Blog,  Hity z apteki

Tanie hity z apteki – Maść cynkowa

Maść cynkowa, to taki mały dowód na to, że tanio, nie znaczy źle. Zawarty w niej tlenek cynku ma sporo zastosowań i zdecydowanie warto mieć to cudo w domu.

Najczęściej stosowana jest na problemy skórne typu trądzik. Właściwości osuszające i antyseptyczne, skutecznie wspomagają walkę z niedoskonałościami. Warto jednak pamiętać o nakładaniu cieniutkiej warstwy, najlepiej raz dziennie. Maść cynkową należy stosować z umiarem 🙂

Właściwości, aż krzyczą o stosowanie tej maści na odparzenia zarowno u dzieci, jak i dorosłych. Jeśli wczytacie się w składy popularnych maści na odparzenia to z pewnością znajdziecie tam właśnie cynk.

Czym różni się od cynkowej pasty?

To pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych, podczas zakupu tego produktu. Pasta cynkowa zawiera dużo, dużo więcej tlenku cynku, przez co może być stosowana tylko punktowo. Np. Do przysuszenia opryszczki, czy niechcianego pryszcza na czole.

Jeden komentarz

  • NatureWomen_XL

    Dużo dobrego słyszałam o tej maści. Dzięki temu wpisowi utwierdziłam się w przekonaniu jeszcze bardziej. Dobrze mieć taki mały poradnik 🤗

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *